sadsad x
asdasd

Eski Mısır Tarihi

Marc Van De Mieroop

Homer Kitabevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “Tanınmış akademisyen Marc Van De Mieroop eskiçağı herkesin kolayca anlayabileceği şekilde anlatmaya devam ediyor. Mükemmel araştırılmış ve akıcı anlatısıyla kitap yaratıcı olduğu kadar bilimsel de. Hem uzmanlar hem de uzman olmayanlar için çok değerli bir çalışma ve özellikle öğretmenlere yarar sağlayacak. Kesinlikle tavsiye edilir.” Ronald J. Leprohon, Toronto Üniversitesi “Kapsamlı ve güncel Eski Mısır Tarihi kitabında Marc Van De Mieroop, Mısır toplumunun MÖ 4. binyıl sonundan Yunan-Roma dönemine kadar gelişimini, konu üzerine uzun yıllardan beri yazılmış en eksiksiz çalışmada sunuyor.”

  John Baines, Oxford Üniversitesi Eski Mısır Tarihi Mısır devletinin MÖ 3000 civarındaki oluşumundan Roma İmparatorluğu’nun hiyeroglif yazısını yasakladığı MS 4. yüzyıl sonuna dek Eski Mısır’ın kronolojik bir incelemesidir.

  Bu öyküsel anlatı önemli siyasi ve kültürel olayları ana hatlarıyla ele alırken hem sosyal hem de ekonomik hayata değinmektedir. En son bilimsel çalışmaları içeren yetkin ve anlaşılır bir üsluplayazılmış Eski Mısır Tarihi, Mısır tarihi öğrencileri için çok değerli bir kaynaktır.

  Kitaba eşlik etmek üzere tasarlanmış Internet sayfasına www.wiley.com/go/ancientegypt adresinden erişilebilir.

  Marc Van De Mieroop Columbia Üniversitesi’nde tarih profesörüdür. Eski Yakındoğu ve Eski Mısır üzerine çeşitli çalışmaların editörü ve yazarıdır. Bunlar arasında A History of Ancient Near East, ca. 3000-323 BC (Homer Kitabevi tarafından Eski Yakındoğu Tarihi MÖ 3000-323 adıyla basılmıştır), The Eastern Mediterranean in the Age of Ramesses II (Wiley-Blackwell, 2007) ve King Hammurabi of Babylon (Wiley-Blackwell, 2005) sayılabilir.

 • Özellikler

  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 24 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 432
  Barkod : 9789944483834

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Ali Oğuz Bozkurt

  Yazar Adı
  Marc Van De Mieroop

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.