sadsad x
asdasd

Dünya Osmanlıya Hasret

Yitik Medeniyetimizin Kodları

İsmail Çolak

Mavi Yayıncılık

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Yitik Medeniyetimizin Kodları

  Osmanlı, tesis ettiği devlet ve medeniyetle, kanatları altındaki milletler-dinler topluluğuna yüzyıllarca insanlık, adalet ve hoşgörüyle hükmetti. Ufukların Efendisi olarak dünyaya ve gönüllere taht kurdu. İnsanlığa sunduğu barış, huzur ve adaletle ülkesini, “Selamet Cenneti ", “Güneş Ülke " ve “Barış Kalesi ” burcuna yükseltti.

  Elinizdeki kitapta;

  Fatih’le başlayıp Kanunî ile altın çağını yakalayan Osmanlı Medeniyeti’nin ledünnî köklerini, köşe taşlarını, kendine has özelliklerini, ayırt edici vasıflarını ve üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen pörsümeyen izlerini/güzelliklerini keşfetmeye çalıştık.

  Bu görkemli medeniyeti inşa eden Osmanlı insanının ve toplununum güçlü vasıflarını, göz kamaştırıcı hasletlerini, ana kaynaklardaki duruluğuyla aktarmaya gayret ettik.

  Yitik medeniyetimizin temel dinamiklerini, barış kodlarını ve İnsanî yüzünü serrişte edip yer yer Batı Medeniyetiyle karşılaştırarak$, dün-bugün çizgisinde insanlığın evrensel Mutluluğuna sağladığı katkıları mercek altına aldık.

  Şurası muhakkak ki, yeni bir medeniyet inşa etmek istiyorsak yitik medeniyetimizi keşfetmek, kendi gür kaynaklarımızdan beslenmek ve medeniyetimizin kendine mahsus çizgisini, modern çağın şartlarıyla birleştirmek geliştirmek mecburiyetindeyiz.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Kasım 2014
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 256
  Barkod : 9786059899000

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  İsmail Çolak

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.