Doğanın İnovasyonu

59,52 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
96,00 TL
Öne Çıkan Bilgiler

Topraklarımızı, suyumuzu ve atmosferimizi hep beraber dev bir atık havuzuna c¸evirdik. Ortalıgˆı o kadar c¸ok plastigˆe bogˆduk ki, o¨lmu¨s¸ martıların ya da balinaların midelerinden plastik atıkların c¸ıkıyor olması nedense s¸as¸ırtmıyor bizi.
Yarattıgˆımız c¸evre kirliligˆi, ku¨resel iklim degˆis¸ikligˆi ve digˆer c¸evresel etkiler nedeniyle du¨nyanın artık kendini yenileyebilmesi pek mu¨mku¨n degˆil. Bu gidis¸e *dur* diyemezsek, devasa bir felaket yas¸ayacagˆımız muhakkak. Dogˆanın parc¸ası oldugˆumuzu bilmedikc¸e ve dogˆaya inanmadıgˆımız su¨rece felaketlerden kurtulus¸ yolu bizim ic¸in yok.

*C¸ocuklarımıza nasıl bir du¨nya bırakacagˆımızı* henu¨z bilmedigˆimiz bu gu¨nlerde, dogˆayla kavga eden degˆil, ondan o¨gˆrenen ve

Tükendi

Stok Alarmı

Topraklarımızı, suyumuzu ve atmosferimizi hep beraber dev bir atık havuzuna çevirdik. Ortalığı o kadar çok plastiğe boğduk ki, ölmüş martıların ya da balinaların midelerinden plastik atıkların çıkıyor olması nedense şaşırtmıyor bizi.
Yarattığımız çevre kirliliği, küresel iklim değişikliği ve diğer çevresel etkiler nedeniyle dünyanın artık kendini yenileyebilmesi pek mümkün değil. Bu gidişe *dur* diyemezsek, devasa bir felaket yaşayacağımız muhakkak. Doğanın parçası olduğumuzu bilmedikçe ve doğaya inanmadığımız sürece felaketlerden kurtuluş yolu bizim için yok.

*Çocuklarımıza nasıl bir dünya bırakacağımızı* henüz bilmediğimiz bu günlerde, doğayla kavga eden değil, ondan öğrenen ve ona saygı duyan bir yaklaşım tarzı benimseyebiliriz. Doğanın sürdürülebilir, yenilebilir, zararsız ve temiz teknolojileri yaratma fırsatı verecek müthiş bir potansiyeli var. O halde, neden sürdürülebilir bir ekonomik model için 3.8 milyar yıldır test edilmiş ve onaylanmış bir işleyişe sahip olan doğadan ilham almıyoruz? Gözümüzün önündeki evrimin marifetlerinden neden faydalanmıyoruz? 

Siz de hızlı trenin burnunun neden sivri, uçakların kanatlarının neden kıvrık ve teleskopların yapımında neden arı kovanlarının örnek alındığını merak ediyor musunuz? 

O zaman Doğanın İnovasyonu sizi bekliyor...

Yayınevi : Hümanist Kitap Yayıncılık
Yazar : Şafak Altun
Barkod : 9786056975363
Boyut : 14x20
Sayfa Sayısı : 192
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2019
Cep Boy : Hayır
Stok Adeti: : 2
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.