Yeni
ürün

DOĞAN HIZLAN BENİM İSTANBULUM

DOĞAN HIZLAN
25,00 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması

İstanbul’a Dair serisinden çıkan, gazeteci, yazar ve edebiyatçı Doğan Hızlan’ın 81 yıllık İstanbul macerasını anlatan eser, Hızlan’ın gördüğü, okuduğu ve yaşadığı İstanbul’u ve İstanbulluluğu anlatmaktadır.

 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Kitabın adı: Benim İstanbul’um

   

  Yazar: Doğan Hızlan

   

  Hazırlayan:  Çağlayan Çevik

   

  Editör: H. Halit Atlı

   

  Dil: Türkçe

   

  Sayfa Sayısı: 160

   

  Ebat: 16,5x24 cm

   

  Baskı Yılı: 2019

   

 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • İstanbul… Doğası ve medeniyetiyle iki yönden de şaheser bir şehir… Fetihten önce bir tabiat şaheseri iken, fetihten sonra hem tabiat hem de medeniyet şaheserine dönüşen kent... Bu kıvanç her şehre nasip olmamıştır.

  Dünyanın farklı zaman ve mekânlarından gelen nice insanlar İstanbul’u sadece bir kez gördüklerinde ondan hayranlıkla bahsetmiş, hatta burada ölmeyi bile dileyenler olmuştur. Durum böyleyse İstanbul’un içinde doğanlar ve yaşayanlar hiç bu şehri anlatmakla bitirebilir mi? Herhâlde İstanbul, hakkında yazılan şiirlerin, romanların, anıların, antolojilerin son bulmayacağı şehirlerin başında geliyor.

  Yüzyılları aşan bir solukla İstanbul hâlâ yazılıyor, çiziliyor. Bunun nedeni belki de İstanbul’un olağanüstü ve rengârenk bir atmosfer içerisinde tarihin en büyük kültür kartelasını bünyesinde barındırması. Yalılar, saraylar, köşkler, korular, serviler, sarnıçlar, kiliseler, havralar, camiler, türbeler, medreseler, hamamlar, çeşmeler, surlar, Haliç, Sadabad, Boğaziçi, Adalar... Bu efsaneler payitahtı için Yahya Kemal’in dile getirdiği “Toprağın en güzel beldesinde yaşıyoruz.” sözü sadece onun için mi geçerli, yoksa İstanbul’da yaşayan herkes için mi? Bunun cevabını tam olarak bilemiyoruz; ancak tarih boyunca hem İstanbul’da hem de İstanbul’u yaşayanların, gök kubbemizin şairine hak verdiğini söyleyebiliriz.

  “Her büyük şehir nesilden nesile değişir.” der Ahmet Hamdi Tanpınar. Bu şehir de zamana karşı konulmaz şekilde değişiyor. Ancak İstanbul’u diğerlerinden ayıran bir şey var, bu değişim tek taraflı değil. İstanbul, aynı zamanda içinde yaşayan nesli de değiştiriyor. Gün geçtikçe kozmopolit bir hâle dönüşse de, temel karakteristiği sayılan diliyle, terbiyesiyle, nezaketiyle, hoşgörüsüyle, kültürüyle bu kent, her sakinine az veya çok tesir etmiştir.

  Bundan beş yıl önce giriştiğimiz İstanbul’a Dair serisinde, İstanbul’un kendilerine, onların da İstanbul’a değer kattığı İstanbulluları misafir etmeye başlamıştık. Şimdi ise serinin bu dördüncü kitabına, değerli gazeteci, yazar ve edebiyatçı Doğan Hızlanʼla devam ediyoruz. Seksen bir yıllık İstanbul macerasını geride bırakmış olan Hızlan, Kocamustafapaşaʼdan Laleli’ye, Cağaloğlu’ndan Beyoğlu’na, İkitelli’den Ataköy’e uzanan hayatında, bizleri kendi İstanbul’unda bir yolculuğa çıkarıyor. Gençliğinde evlerinin bahçesinde verdiği Türk musikisi konserleri, edebiyat sohbetleri, çay ve kurabiye seansları, pastaneler, terziler, kırtasiyeciler, kütüphaneler, gazeteler, yayınevleri… Her yönüyle İstanbul beyefendiliğini ve kültürünü yansıtan Doğan Hızlan, gördüğü, okuduğu ve yaşadığı İstanbul’u ve İstanbulluluğu anlatıyor.

Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.