sadsad x
asdasd

Çocuk Hastalarda Covid-19 Yönetimi

Ahu Pakdemirli

EMA Tıp Kitabevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • İki bin on dokuz yılının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde açıklanamayan pnömoni vakalarının başlaması ile yeni bir virüs tanımlanmış, COVID-19 adı ile tüm dünyaya şiddetli yayılım göstermiştir. Ülkemizde de vakaların resmi olarak tanımlanmasından kısa süre sonra pandemi olarak kabul edilmiştir.

  Bu pandemi sürecinde virüsten daha az etkilenen grup olan çocuklar, sıklıkla asemptomatik ya da hafif klinik bulgular gösterse de, bazı durumlarda ağır seyreden olgular bildirilmiştir. Şu an için çocuklarda COVID-19 enfeksiyonuna yönelik kesinleşmiş tedavi protokolleri bulunmamaktadır.

  Bulaşın azaltılması, yeni vaka sayılarının azaltılması sağlık sistemi üzerindeki yükün hafifletilmesi açısından çok
  önemlidir.

  Ülkemizin COVID-19 mücadelesinde bizlerin görevi, en güncel bilimsel verileri, tanı, tedavi ve uygulamaları öğrencilerimize, hekimlerimize, tüm tıp camiasına aktarmaktır. Bu kitap COVİD-19 ile mücadelemizin bir kanıtıdır. Bilimsel gerçeklerin yanı sıra, ülkemizin başarılı salgın yönetimini de gözler önüne sermesi bakımından önem arz etmektedir. Çocuklar bir ülkenin göz bebeği, dünyanın geleceği, umudun diğer adıdır.

  Bu kitapta COVID-19 enfeksiyonu başladığı andan günümüze kadar geçensüreçte derinlemesine irdelenmiş, dünyadaki bilimsel veriler ışığında; çocuklarda en güncel tanı, tedavi ve uygulamalar ülkemizin başarılı salgın yönetim stratejileri ile birleştirilerek anlatılmıştır. Pandemi sürecinde önünüzü göremediğiniz, yolunuzu bulamadığınız, seçimler yapamadığınız anlarda yol gösterici bir rehber olacaktır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Nisan 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 24 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : Kuşe
  Sayfa Sayısı : 250
  Barkod : 9786257849142

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Ahu Pakdemirli
  Elif Güler Kazancı
  Senem Alkan Özdemir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.