Yeni
ürün

BOĞAZİÇİNDEKİ TARABYA

SERKAN KAYA
22,00 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması

Boğaziçi’ndeki Tarabya adlı eser Sarıyer ilçesinde yer alan Tarabya mahallesini tarihi ve mahallede yer alan önemli mekânlar ve kişiler üzerinden, tarihi görsel ve belgelerle anlatan bir semt kitabıdır.  

 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Kitabın adı: Boğaziçi’ndeki Tarabya

  Yazar : Serkan Kaya

  Editör: Esra Manavoğulları

  Dil: Türkçe

  Sayfa Sayısı: 267

  Ebat: 13x21

  Baskı Yılı: 2019

   

 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • Bu eser, bir medeniyet zinciri olan Boğaziçi’nin halkası olan Tarabya’nın eski zamanlarına ait bozulmamış güzelliğini hissettirmek ve semte farkındalığı arttırmak bu vesileyle de bugünü daha da yaşanılabilir hale getirmeye yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

  Serkan Kaya tarafından hazırlanmış olan eser, ‘’Semtin Genel Tarihi’’, ‘’Tarihi Sefarethaneler’’, ‘’Tarihi İbadethaneler ve Çeşmeler’’, ‘’Ünlü Aileler, Kişiler ve Tarihi Mekânlar’’, ‘’Fotoğraflar’’, ‘’Anı ve Portreler’’, ‘’Yeşilçam Mekânı Olarak Tarabya ve Otel’’, ‘’Ekler’’ olarak sekiz ana başlıktan oluşmaktadır.

  Tarabya semtinin kısa bir tarihi, semtin demografik yapısı ve son yüzyıldaki değişimi, bölgenin simgesel mekânları, birçoğu ilk defa yayınlanmış belge ve fotoğraflarla yer almaktadır.

  Osmanlı devlet erkânına ev sahipliği yapan mekânlar ve yabancı ülke elçiliklerinin tarihi yazlık sarayları, kiliseler, ayazmalar Tarabya’nın eski halini gösteren fotoğraf ve Osmanlı Arşiv Belgelerinden faydalanılarak bu belgeler çeşitli bilgilerle notlandırılmıştır. Boğaziçi’ndeki Tarabya, muhteviyatıyla bir semt monografisi niteliği de göstermektedir.

  Yeşilçam filmlerinin klasik mekânı olan olarak Tarabya ve Tarabya Oteli çevresine de Yeşilçam arşivlerinden alınmış görsellerle ayrı bir bölüm olarak yer verilmiştir.

  Çalışmanın anılar bölümünde Tarabya semtinin yerlisi yedi kişinin anı ve portresine yer verilmiştir.

  Çalışmanın sonuna eklenmiş olan ‘’Tarabya Belediyesi ve Nizamnamesi’’, ‘’100 Yıl Önce Kartpostallarda Tarabya’’ (Bu bölümde 25 adet kartpostal kullanılmıştır), ‘’1912 İstimlaki, Tarabya’da Kayık Yarışları:1884’’ dört kısımlardan oluşmaktadır.

  Çalışmada, 25 kartpostal, fotoğraflar kısmında 33 ve diğer bölümlerde 140 adet olmak üzere toplamda 198 görsel kullanılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.