sadsad x
asdasd

Bir Semaverlik Muhabbet

Birazda Siz Beni Dinleyin Hatıralar

Yahya Akengin

Akçağ Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • "Sağcılık" ve "solculuk" edebiyatta da vardır. Mesela bizim gençliğimizde "Varlık" solcu, "Hisar" da sağcı, muhafazakar bir dergiydi. Yazarlar, şairler, hikayeciler bu dergilerin çevresinde kümelenirlerdi.

  Yahya Akengin, "Hisarcılar"dandır, şiirden başlayıp roman ve tiyatroya açılan akengin, anılarını "biraz da siz beni dinleyin" diye toplamış.

  30'dan fazla kitabı olan, şiir, roman, tiyatro ve radyo oyunları bulunan Akengin de çeşitli ödüllerin sahibi... Bu kadar eseri olan, bu kadar görevde bulunan bir insanın anıları ilgi çekici olmaz mı? Özellikle "sağ cephede neler olmuş" diyen meraklılar için...

  -Hasan Pulur, Milliyet

  "Şair, yazar, düşünür ve Türklük davacısı Yahya Akengin'den yeni bir kitap: Bir Semaverlik Muhabbet. Lise yıllarımda okuya okuya ezberlediğim bir kitap vardı: Dünya Nimetleri. Yazarı Andre Gide... şu sözleri çok etkiledi beni: "En büyük mutluluğum açlıklarımdı... Bir bardak suyun lezzetini alabilmek için, saatlerce yol yürüdüm ben..." Bir semaverlik çayın lezzetini alabilmek için ne yapmalı dersin Andre?"

  -Namık Kemal Zeybek , Radikal

 • Özellikler

  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 248
  Barkod : 9786053420477

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Yahya Akengin

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.