sadsad x
asdasd

Bilişsel Davranışçı Terapi - Dur ve Düşün (2 Kitap

Philip C. Kendall

APAMER Psikoloji Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • 1. Kitap - Dürtü Sorunu ve DEHB İçin Bilişsel Davranışçı Terapi - Terapist Uygulama Kılavuzu
  2. Kitap: Dur ve Düşün Çalışma Kitabı

  BDT’nin çocuk ve ergenlerin yaşadığı psikopatolojilere uyarlanmasının kuramsal arkaplanını oluşturması ve uygulama kılavuzları üzerinden terapi odasına taşınması süreçlerinde Philip C. Kendall’ın şüphesiz eşsiz bir yeri
  vardır. Kendall’ın geliştirdiği ve anksiyöz çocuklar ve ebeveynleri ile BDT temelli çalışma protokolü sunan Coping Cat yaklaşımı ile başlayan çocuk ve ergen BDT’si, dürtü kontrolü sorunları yaşayan çocuklar için yine Kendall tarafından geliştirilen ve elinizdeki bu kitap ile vücut bulan terapi yaklaşımı BDT’nin klinik alanda kullanımını farklı bir mecraya taşımıştır.
  Mevcut kitaplar, 20 seansta yapılandırılmış bir terapi yaklaşımını terapistin uygulama kılavuzu ve buna eşlik eden bir çalışma kitabı üzerinden sunmaktadır. Her seans terapistin seansın başından sonuna kadar neyi nasıl yapması gerektirdiğini açıklayan uygulama kılavuzu eşliğinde yürütülmektedir. Seanslarda kullanılması gereken malzemeler ise çalışma kitabında kolaydan zora, somuttan soyuta olacak şekilde sunulmuştur. Böylece terapist, çocuğun yaşına uygun olanları seçebileceği zengin alternatif malzemeler bulacaktır.
  Elinizdeki kitap İngilizce orijinalinin titiz bir çalışma ile Türkçeye çevirisinden ibaret değildir. Kitabın yazarının da izniyle ve eserin özgünlüğünü koruyarak Türkçeye uyarlandığı, tamamen Amerikan kültürüne uygun örneklerin değiştirilip güncellendiği, yeri geldiğinde açıklamalarla dilin daha kolay anlaşılabilir hale getirildiği bir uyarlama çalışmasıdır aslında.
  Terapist uygulama kılavuzu ve çalışma kitabından oluşan bu setin ilk kitabı “Dürtü Sorunu ve DEHB için Bilişsel Davranışçı Terapi” başlığıyla, ikinci kitabı ise “Dur ve Düşün” başlığıyla yayına hazırlandı.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Nisan 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 19 x 27.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 236
  Barkod : 9786050629965

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Hülya Akkaya Yılmaz
  Vahdet Görmez

  Yazar Adı
  Philip C. Kendall

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.