Bayram Hediyesi, Bedây'i-i Âsâr-ı Osmâniyye

  Ressam Hüseyin Hüsnü Tengüz’ün "Bayram Hediyesi" üst başlığıyla yayımlanan, 1919’da Bahriye Matbaası’nda basılan Bedayi-i Asar-ı Osmaniye (Osmanlı Ülkesinin Güzel Eserleri) isimli kitapta; Bursa, Edirne ve İstanbul’daki selâtin camiler konu edilmiştir. ... Devamı
  20.00TL
  17 Ocak Perşembe günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  Ressam Hüseyin Hüsnü Tengüz’ün "Bayram Hediyesi" üst başlığıyla yayımlanan, 1919’da Bahriye Matbaası’nda basılan Bedayi-i Asar-ı Osmaniye (Osmanlı Ülkesinin Güzel Eserleri) isimli kitapta; Bursa, Edirne ve İstanbul’daki selâtin camiler konu edilmiştir.

   

  14. yüzyıldan 19. yüzyıl sonlarına kadar Osmanlı padişahları tarafından yaptırılmış 42 caminin kronolojik olarak yer aldığı kitapta, yapıların coğrafi konumu, mimari tanımı, banisi, kitabe metinleri, haziresi veya yakınlarındaki mezarlar zaman zaman müstakil portreler, bağımsız şiirler bir tasavvuf kültürü içinde aktarılmaktadır. 

  Hüsnü Tengüz’ün ressamlığının ön planda olduğu kitapta, ressamın kendi gözlemlerini aktardığı metinlerde, Evliya Çelebi Seyahatnamesi gibi birincil kaynaklardan da faydalanılmıştır. Bedayi-i Asar-ı Osmaniye ülkemizde basılmış ilk resimli kaynak kitaplardan biridir. Kitabın sonunda bulunan haritada çizildiği dönemde ayakta olan 489 cami yeri işaretlenmiştir.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786054595457
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2013
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Ressam Hüsnü Tengüz
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 158
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Karton
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Temmuz

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  Bayram Hediyesi, Bedây'i-i Âsâr-ı Osmâniyye

  20.00TL