Ülkesindeki şöhretinin yanı sıra dünya çapında da bilinirliği olan Maud Lindsay’ın pek çok kitabı yayınlanmış ve farklı dillere çevrilmiştir. Maarif Vekâleti bu kitaplardan üçünü; Anne Masalları (1927), Masal Bahçesi (1927), Annemin Yeni Masalları (1929) ismiyle yayına hazırlamış ve İstanbul’da, Devlet Matbaası’nda bastırmıştır. ... Devamı
30.00TL
22 Ocak Salı günü Kargo’da

Ürün Açıklamaları

 

Ülkesindeki şöhretinin yanı sıra dünya çapında da bilinirliği olan Maud Lindsay’ın pek çok kitabı yayınlanmış ve farklı dillere çevrilmiştir. Maarif Vekâleti bu kitaplardan üçünü; Anne Masalları (1927), Masal Bahçesi (1927), Annemin Yeni Masalları (1929) ismiyle yayına hazırlamış ve İstanbul’da, Devlet Matbaası’nda bastırmıştır.

 

Mutia Sabri tarafından İngilizceden Türkçeye çevrilen metinlerde; tören, bayram, gelenekler, mekânlar; şehir ve kişi isimleri Türk toplumuna özgü şekilde uyarlanmıştır. Orijinali Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nin Nadir Eserler Bölümünde bulunan bu kitapların ikisi eski harflerle basılmıştır, son kitap ise yeni harflerledir.

 

Maarif Vekâleti’nden yüz yıla yakın bir süre sonra Kültür A.Ş. Çocuk Yayınları tarafından günümüz çocuklarına sunulan bu metinler; yeniden ele alınmış, eski harflerle yayınlanan Anne Masalları ve Masal Bahçesi yeni harflere aktarılmış, Annemin Yeni Masalları da eklenerek bu üç kitabın tek kitap halinde yayınlanması uygun görülmüştür. Bununla birlikte özellikle araştırmacılar için, Maarif Vekâleti baskılarında hangi masalın hangi kitapta yer aldığını göstermek adına, metinler üç bölüme ayrılmıştır.

 

Tüm metinler üzerinde çalışılmış; bazıları pedagojik kaygılarla elinizdeki kitaba alınmamıştır. Metinlerin dili günümüz çocukları için de gayet anlaşılır olduğundan sadeleştirme yapılmamış ancak anlatım bozukluklarına müdahale edilmiş, bununla birlikte imla ve noktalamada günümüz kullanımı esas alınmıştır.

 

Yazar hakkında:

Maud McKnight Lindsay (1874-1941), edebiyata ve eğitime katkılarıyla ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan bir öğretmen ve yazardır. Ayrıca doğup büyüdüğü Alabama’daki ilk ücretsiz anaokulunun kurucusudur.

 

Bu ücretsiz anaokulundaki özgür ortam, şarkı ve anlatılarını şekillendirmiştir. Bunun sonucunda 16 çocuk kitabı yayımlamıştır. İlk kitabı olan Mother Stories (Türkçeye Anne Masalları olarak çevrilmiştir) 1900’de yayınlanmış, hemen ardından onu More Mother Stories (Türkçeye Annemin Yeni Masalları şeklinde aktarılmıştır) kitabı izlemiştir. 1941 tarihinden ölene dek de çocuk hikâyeleri yazmaya devam eden Lindsay, üniversite eğitimi olmamasına rağmen New York Üniversitesi profesörlerine hikâye anlatma sanatı konusunda dersler vermiştir.

 

"Alabama’daki her çocuğu iyi bir eğitime ulaştırmaya kendini adamış biri" olarak tarif edilen Lindsay, pek çok okuldan teklifler almış ancak “Alabama benim evim” diyerek içlerinde Madam Montessori’nin İtalya’daki okulunun da bulunduğu birçok teklifi reddetmiştir.

 

 

Ürün Özellikleri

Barkod Numarası 9786059492607
Dili Türkçe
Basım Yılı 2017
Basım Yeri İstanbul
Yazar Adı Maud Lindsay - Resimleyen: Hülya Ceylan
Çeviren Mutia Sabri - Yeni Harflere Aktaran: Ahmet Eryüksel
Editör Gülsüm Sezgin
Ebat 200*235
Sayfa Sayısı 256
Kağıt Mat Kuşe
Kapak Bez Cilt

Taksit Koşulları


50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

İade Koşulları


Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


İade adresimiz:
İstanbul Kitapçısı Merkez
Tel:(0212) 558 11 26-27
Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

İlişkili Ürünler

Yer Kirazları Dal Bulutları

15.00TL

Afrikalı Bir Fil Jumbo

12.00TL

Türk Destanlarının Atası Dede Korkut

4.00TL

Fantastik Şehir İstanbul

10.00TL

En Son Gezdiğiniz Ürünler

Anne Masalları

30.00TL