sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Franz Kafka’nın kaleminden bir kapitalizm eleştirisi olarak da okunabilecek Amerika, ilk olarak yazarın ölümünden sonra 1927’de yayımlanmıştır. Kafka, eğlenceli olduğu kadar ilk romanı olma özelliğini de taşıyan Amerika’yı 1912’de yazmaya başladı. Yazarın “Kayıp” adını verdiği bu roman Max Brod tarafından Amerika ismiyle yayımlandı. İşlediği bir suç yüzünden ailesi tarafından Amerika’ya gönderilen Karl Rossman’ın bu yeni duruma uyum sağlama sürecinin anlatıldığı romanda birey-toplum çatışması farklı bir biçimde sorgulanır. Özlemini çektiği özgürlüğün peşinde “yeni dünya”da bir hayat peşinde olan Karl Rossman, New York’ta boyun eğmiş bağımlı bir yaşam sürer.

  Kafka’nın bildik üslubunun dışında ilerleyen, alegorilerden ve metaforlardan arınmış yalın bir romandır Amerika. Baş karakterinin fantezi dünyası ile her türlü karşıtlığı mükemmel bir uyum içerisinde sergilemesiyle de öne çıkan bir yapıttır. Yeni bir dünyayı keşfederken aynı zamanda kaybolan bir masumiyetin giderek nasıl bir prangaya dönüştüğünün de özlü bir fotoğrafını verir Amerika.

  Amerika’yı hiç görmemiş olan Kafka’nın kaleminden şaşırtıcı olduğu kadar fantastiğin ve hayalin sınırlarında gezinen bir anlatı.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Aralık 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 12.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltli
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 344
  Barkod : 9786257288996

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Aykut Cumbul

  Editor Adi
  Ahmet Bozkurt

  Yazar Adı
  Franz Kafka

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.