sadsad x
asdasd

Alevilik Tarihi

(Öncesi Dünü Bugünü)

Hüseyin Yalçın

Karahan Kitabevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Hüseyin Yalçın (Dede): 1944 Afyon Merkez Bayramgazi köyünde doğdu. Seyyid Cemal Sultan Evlatlarından.. Derviş Cemal torunudur. Ailesi 1938 Dersim sürgünü 1949 yılı sonunda çıkan yasayla geri Dersim'e dönmüştür.

  Kütüğü: Tuncelli-Hozat ilçesi, Zanikerek köyüdür. O yıllarda köyünde okul olmadığı için üç köyün ortasına (Gevişler Zankerek Taçgirek) Girdiği sınavlarda Akçadağ Köy Enstitüsü 'nün yatılı bölümünü kazaranak, 1961-1962 de Akçadağ Öğretmen okulundan öğretmen olarak mezun oldu. Aynı yıl Bitlis-Mutki İlçesinde öğretmenlik görevine atandı. Yurdun çeşitli bölgelerinde 30 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Öğretmen hareketinin ; Tosler Töbler-Eğitler ve Eğitim-İş örgütlü yapısında yer alarak Eğitimcilik mücadelesini sürdürdü. 1987 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ön Lisans eğitiminden mezun oldu.

  25 Aralık 1991 günü Adana Hacı Bektaş-ı Veli Yardımlaşma ve Araştırma Bağımsız Derneği tabelasını görünce... O Andan itibaren kültürel mücadelesini sürdürme kararını verdi. Ve 15 Ocak 1992 de kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

  O günden itibaren Hacı Bektaş-ı Veli Derneğinde fiilen mücadelesini sürdürmektedir.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2012
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 14 x 20 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 261
  Barkod : 9786054454549

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Seyfi Karahan

  Yazar Adı
  Hüseyin Yalçın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.