Stok Durumu: Stokta var

İstanbul'un Bilezik Yazıları

  Türk İslam Medeniyeti’nde yazının kullanıldığı en önemli unsurların başında kitabeler ve mezar taşları gelmektedir. Birer tarihi vesika olan bu eserler, geçmişe ışık tutan en önemli kayıt ve kaynaklardandır. Çok bilinmeyen ama tarihe ışık tutan notlardan biri de sütun payelerinde bulunan madeni bileziklerin üzerine hakkâklar* tarafından yazılan “Bilezik Yazıları” dır. ... Devamı
  28.00TL
  17 Ocak Perşembe günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  Türk İslam Medeniyeti’nde yazının kullanıldığı en önemli unsurların başında kitabeler ve mezar taşları gelmektedir. Birer tarihi vesika olan bu eserler, geçmişe ışık tutan en önemli kayıt ve kaynaklardandır.

   

  Çok bilinmeyen ama tarihe ışık tutan notlardan biri de sütun payelerinde bulunan madeni bileziklerin üzerine hakkâklar* tarafından yazılan “Bilezik Yazıları” dır.

   

  Bu yazılarda yangınlar, seferler, atamalar, vefatlar kutsal topraklar için yapılan eserler, nasihatler, şiirler, evlenmeler, ilan-ı aşklar ve dualar bulunmaktadır.

   

  Gelişigüzel yazılanların çoğunluğunda ise zamanın padişahına dua ve minnet temennileri, kendi isimleri ve dua beklentileri, imzaları vb. yazılar yer almaktadır. En ilginç yazı isen Sultan Ahmed Camii’nin bileziklerine kazınan bir bedduadır. Yazılmış en erken tarihli yazı Miladi 1506 tarihi ile Beyazıt Camii’nde 1779 tarihli son yazılar I.Abdülhamid han dönemine aittir.

   

  Kitapta İstanbul genelinde 18 cami, 4 Türbe ve Topkapı Sarayı’nın üç bölümünde yer alan yazılar incelenmiştir.

   

   

  *Madeni yapılar üzerine yazı ve mühür kazıyan kişiler.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786059492805
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2018
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Nazif Arıman
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 281
  Kağıt Kuşe
  Kapak Karton Kapak- Kulaklı
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Haziran

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  Dünden Bugüne Hanım Hattatlar

  50.00TL

  Kılıç Ali Paşa Camii

  10.00TL

  İstanbul’un 100 Camisi

  25.00TL

  İstanbul'un 100 Türbesi

  25.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul'un Bilezik Yazıları

  28.00TL