37 İSTANBULUN 100 KÖŞKÜ VE KONAĞI 2.BASKI

MAHMUT SAMİ ŞİMŞEK
23,00 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması Haremiyle, selamlığıyla, ahırları ve arabalıklarıyla, bahçesiyle, havuzuyla, hamamıyla ve müştemilâtıyla sanki bir saray yavrusunu andıran köşk ve konaklar, zarif görünümleriyle İstanbul vitrinini süsleyen birer biblo gibidirler.
 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Yazar: Mahmut Sami Şimşek

   

  Editör: H. Halit Atlı

   

  Dil: Türkçe

   

  Sayfa Sayısı: 192

   

  Ebat: 16,5 x 24 cm

   

  Baskı Yılı: 2019

 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • İstanbul, doğal güzelliğinin yanı sıra mimari yapılarıyla da apayrı bir şehir... Binlerce yıllık tarih ve kültürün sunduğu birikimle, insanoğlunun inşa ettiği her ne varsa hepsinden bir numune var İstanbul’da. Sokakları, caddeleri, ahşap köşkleri, taş konakları, sarayları, camileri, kiliseleri, tekkeleri, çeşmeleri, hamamları, hanları, mezarları, türbeleri, kuş evleri... Her mimarisiyle ayrı bir güzelliğe kapı açan İstanbul, bu zenginliğini hiç şüphesiz kültür ve zarafetin verdiği estetiğe ve şehre âşık usta mimarlara borçlu... Yoksa İstanbul veya herhangi bir kent, zoraki bir tasarım ve işçilikle her birinde yürekten dokunuşlar olan bu harikulade eserleri vücuda getiremezdi, getiremez.

  İstanbul’un köşk ve konakları da bu güzellik, zarafet ve sevgiden payını almış mimari eserlerden... Hangi köşk veya konağın yanına gitseniz tarih ve sanatın derinliklerinde kayboluyorsunuz. Döneminin işçiliğini, süslemelerini, sanat akımını hatta yaşanmışlıklarını da fark edebileceğiniz bu yapılar, modern hayatın ruha aykırı silüetlerine inat, hâlâ tarihten bir kısrak başı gibi uzanarak bizleri sükûnete davet ediyor, verdiği huzur ve estetikle bize benliğimizi haykırıyor. İşte İstanbul’un 100 Köşkü ve Konağı adlı eser, tarih ve sanatımızı hatırlatan bu şaheserleri konu ediniyor.

  Türk mesken kültüründe ayrı bir önemi olan köşk ve konaklar, İstanbul’un birçok yerinde arzıendam eden tarihî eser niteliğindeki yapılardır. Günümüze bin bir güçlükle ulaşan bu eserlerin her birinin ayrı bir hikâyesi ve hatırası vardır. Elinizdeki eser, hâlâ ayakta kalan bu köşk ve konaklardan bir demet sunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.