İstanbul'un Renkli Hazineleri, Bizans Mozaiklerinden Osmanlı Çinilerine

  Zamanının zengin etnik ve kültürel bileşimi İstanbul’a eşsiz güzellikte yapılar ve bunları süsleyen büyüleyici mozaik ve çiniler kazandırmıştır. Şehirdeki estetik gelişime; asırlardan beri zamana meydan okuyan mozaik ve çiniler üzerinden ışık tutan eser, umarız ki sunulan bilimsel tespitler ve görselleriyle, bu alanda yeni ufukların açılması ve araştırmaları yapılmasının ilk adımı olur. ... Devamı
  160.00TL
  18 Ocak Cuma günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  "İstanbul, günümüzde, hiç şüphesiz dünyadaki ender kültür merkezlerinden biri. Üç medeniyete başkentlik yapmış, üç dinin kaynaştığı ve üç kıtayı yönlendiren şehrin kültürel sanatsal/sanatsal miras açısından da dünyanın en renkli kültür mozaiklerinin başında yeralması doğal bir sonuçtur. Zamanının bu zengin etnik ve kültürel bileşimini İstanbul’a eşsiz güzellikte yapılar ve bunları süsleyen büyüleyici mozaik ve çiniler kazandırılmıştır. 

  Ancak; ne yazık ki estetiğe büyük önem vermiş Bizans ve Osmanlı’nın kültürel mirasını belirli bir konsept doğrultusunda bir arada görmek tanımak ve karşılaştırmak pek kolay değildir. Geçmişten günümüze tamamı ayrı şekilde kategorize edilmiş, değerlendirilmiş ve yansıtılmıştır. Oysa iki farklı medeniyetin temsilcisi olan Bizans ve Osmanlı arasındaki müzikle sınırlı kalmadığı, sanatta da ciddi bir etkileşimin olduğu açıktır. Sanat tarihi açısından iki kültürün birbirinin rakibi değil tamamlayıcısı olduğu gözlemlenir. Her iki medeniyete ait kültürel mirası oluşturan Bizans mozaikleri ve Osmanlı çinileri şehirdeki sanatsal gelişimin sürekliliğini göstermesi açısından dikkat çekicidir. 

  Şehirdeki estetik gelişime; asırlardan beri zamana meydan okuyan mozaik ve çiniler üzerinden ışık tutan eser, umarız ki sunulan bilimsel tespitler ve görselleriyle, bu alanda yeni ufukların açılması ve araştırmaları yapılmasının ilk adımı olur.” Arda Sayıl 

  Giriş bölümü Arda Sayıl tarafından hazırlanan kitabın konuları beş bölümden oluşmaktadır. 

  Bizans’ta Mozaik ve Çini-Enis Karakaya 

  İstanbul Camilerinde Çini- Ahmet Vefa Çobanoğlu, İsmail Orman 

  İstanbul Türbelerinde Çini- İsmail Orman 

  Topkapı Sarayı’nda Çini- Ahmet Vefa Çobanoğlu 

  Sivil Mimaride Çini- Ebru Karakaya 

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786059132602
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2016
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Kolektif
  Ebat 295x295
  Sayfa Sayısı 328
  Kağıt Kuşe
  Kapak Ciltli, Kutulu
  Baskı Numarası 1
  Baskı Numarası Mayıs

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  Türk Sanatları "Seramik"

  75.00TL

  İstanbul’un 100 Çini ve Seramik Sanatçısı

  25.00TL

  İstanbul'un 100 Kubbesi

  25.00TL

  İstanbul'un Yüzü

  350.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul'un Renkli Hazineleri, Bizans Mozaiklerinden Osmanlı Çinilerine

  160.00TL