İstanbul’un 100 Vakfı

  Osmanlı İmparatorluğu’ndaki vakıf hukuku Bizans’takine oldukça yakındır. Ancak Osmanlı vakıflarını Bizans vakıflarından ayıran temel fark bu vakıfların hayatın hemen her alanında insanlara hizmet veren kuruluşlar olmasıdır. ... Devamı
  25.00TL
  18 Ocak Cuma günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  İstanbul’un 100’leri Serisi 51

   

  Osmanlı İmparatorluğu’ndaki vakıf hukuku Bizans’takine oldukça yakındır. Ancak Osmanlı vakıflarını Bizans vakıflarından ayıran temel fark bu vakıfların hayatın hemen her alanında insanlara hizmet veren kuruluşlar olmasıdır.

   

  Oldukça yaygın bir biçimde görülen ve toplumun neredeyse tüm eksiklerine cevap veren bu kurumlar neticesinde bir “vakıf medeniyeti” oluşturulmuştur. Öyle ki Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethetmesinden sonra şehir, vakıflar ile imar edilmiştir. 

  Mağdur kadınlara sahip çıkan vakıflardan duvar yazılarını temizleyen vakıflara, sokak hayvanlarına yiyecek temin eden vakıflardan fakirleri evlendiren vakıflara ve Hıristiyan esirlerin kurtulmasını sağlayan vakıflara kadar birbirinden ilginç vakıflara dair bilgi edinebileceğiniz İstanbul’un 100 Vakfı kitabı günümüzde büyük ölçüde unutulmuş bir vakıf medeniyetini yeniden hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786054595037
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2012
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Sinan Ceco, Şeyma Aslıvar
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 183
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Şömizli Karton Kapak
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Nisan

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul Risaleleri 5 Cilt Takım

  100.00TL

  İstanbul'un 100 Çeşmesi ve Sebili

  25.00TL

  İstanbul’un 100 Mimar Sinan Eseri

  25.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul’un 100 Vakfı

  25.00TL