İstanbul'un 100 Mezar Taşı

  İstanbul’un 100 Mezar Taşı kitabı, mezarların biçimleri, taşlar üzerindeki yazılar ve kullanılan sembollerle mevta hakkında öğrenebileceklerimizin ipuçlarını vermektedir. Mezarda yatan kişinin kadın mı, erkek mi ya da çocuk mu olduğu, hangi meslekten olduğu, bağlı bulunduğu tasavvufî düşünce gibi bilgilere göre taşın formu değişiklik göstermektedir. ... Devamı
  25.00TL
  18 Ocak Cuma günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  İstanbul’un 100’leri Serisi 65 

   

  İstanbul’un 100 Mezar Taşı kitabı, mezarların biçimleri, taşlar üzerindeki yazılar ve kullanılan sembollerle mevta hakkında öğrenebileceklerimizin ipuçlarını vermektedir. Mezarda yatan kişinin kadın mı, erkek mi ya da çocuk mu olduğu, hangi meslekten olduğu, bağlı bulunduğu tasavvufî düşünce gibi bilgilere göre taşın formu değişiklik göstermektedir. 

  Bu eserde, İstanbul’un farklı dönemlerinde yaşamış, farklı dinlerden farklı yaş ve meslek gruplarından insanlara ait 100 mezar taşına yer verilmektedir.

   

  Sanatlı yazılarıyla, kitabelerindeki edebi üslupla, süslemelerindeki incelik ve işçilikle şehirdeki mezar taşlarına dair bilgi veren eserdeki mezar taşları; başlıklar, taşlardaki mistik öğeler, ağaç sembolleri, nar, incir, hurma sembolleri, geometrik şekiller gibi unsurları bulundurmaları bakımından incelenmiştir.

   

  Ayrıca mezar taşı kitabeleri yazı çeşidi yönüyle ele alınmış, fotoğrafları ve Latin harfleriyle yazılışları kitaptaki yerlerini almıştır.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786054595228
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2012
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Ali Rıza Özcan
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 181
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Şömizli Karton Kapak
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Aralık

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  Eyüpsultan’da Taşa İşlenen Medeniyet

  100.00TL

  İstanbul’un 100 Kitabesi

  25.00TL

  Vefanın Cennet Bahçeleri I-II Vefa Camii Haziresi

  250.00TL

  Türk Kültür ve Medeniyet Tarihinde Fatih Cami ve Fatih Külliyesi

  180.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul'un 100 Mezar Taşı

  25.00TL