İstanbul’un 100 Lezzeti

  İstanbul’un 100 Lezzeti adlı eserin giriş bölümünde İstanbul mutfağının gelişimi ve çeşitlenmesi, mutfağın tertip, düzen ve çalışma hiyerarşisi, mutfakta kullanılan araç ve gereçler, sofra düzeni, sofrada uyulan adetler ve gelenekler, padişahların yeme ... Devamı
  25.00TL
  18 Ocak Cuma günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  İstanbul'un 100'leri Serisi 53 

   

  İstanbul’un 100 Lezzeti adlı eserin giriş bölümünde İstanbul mutfağının gelişimi ve çeşitlenmesi, mutfağın tertip, düzen ve çalışma hiyerarşisi, mutfakta kullanılan araç ve gereçler, sofra düzeni, sofrada uyulan adetler ve gelenekler, padişahların yeme içme alışkanlıkları gibi konular hakkında bilgiler bulunuyor.

   

  Giriş bölümünün ardından, yemeklerin sofraya geliş sırasına göre sınıflandırılan ana başlıklar altında yemek tariflerine yer verilmiştir. 

   

  Kitapta, İstanbul’dan dünyaya yayılan mutfak kültürünün bizden sonraki nesillere aktarılması ve bu köklü mirasın yaşatılması amacıyla hazırlanan kitaptaki yemek tariflerini okurken yemeklerin ve yemek isimlerinin hikayelerinden konuyla ilgili farklı rivayetlere, yemeklerde kullanılan malzemelerin özelliklerinden bu malzemelerin sağlık açısından ihtiva ettiği faydalara kadar pek çok konuda ilginç ayrıntılarla karşılaşacaksınız.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786054595051
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2015
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Nilgün Tatlı
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 252
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Şömizli Karton Kapak
  Baskı Numarası 2
  Basım Ayı Nisan

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  Nilgün Tatlı'dan Lezzetli Tarifler

  8.00TL

  Geçmişten Günümüze Şerbetler

  30.00TL

  İstanbul Risaleleri 5 Cilt Takım

  100.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul’un 100 Lezzeti

  25.00TL