Stok Durumu: Stokta var

İstanbul’un 100 Hayırsever Hanımefendisi

  8500 yıllık tarihe sahip olan İstanbul’un hanımefendileri, hayırseverlik anlayışıyla güçleri ve zenginlikler ölçüsünde insanların yardım çağrısına koşmuşlar, şehrin zenginleşmesine olduğu kadar medeniyetin birikimine de katkıda bulunmuşlardır. ... Devamı
  25.00TL
  22 Ocak Salı günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  Saltanat mensupları, saray hanımları, padişah eşleri ve kızları bu hayırseverlik yarışında en önde gidenlerdir. Ancak sadece zengin ve güçlü hanımlar değil, gönlü zengin nice kadınlar da bu iyilik kervanında yer almış ve çeşitli vakıflar kurmuşlardır. Bu vakıflar vasıtasıyla mabetler, tekkeler, su yapıları, kütüphaneler, mektep ve medreseler, imaretler ve hastaneler inşa ettirmişlerdir.

   

  Toplumsal alanda birçok hizmeti yerine getiren bu kurumlar aynı zamanda gelin olacak yoksul kızların çeyizlerini, öğrencilerin kıyafet ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılayan, yaşlıların bakımını yapan, borcu için hapis yatanların borçlarını ödeyen ve köleleri hürriyetine kavuşturan onlarca iyilik faaliyetini yürütmüşlerdir.

   

  Bu eserlerin bazıları isimleri ile bazıları kalıntıları ile bazıları ise hâlâ tüm ihtişamı ile yaşamaya devam etmektedir.

   

  İstanbul’un 100 Hayırsever Hanımefendisi, aslında bütün kahraman ve örnek şahsiyetlerin arkasındaki gizli güç olan kadınların dünya tasavvurlarını ve ideallerinin bir yansımasını ortaya koymaktadır.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786059492713
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2018
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Fatma Şensoy
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 216
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Şömizli Karton Kapak
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Nisan

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul'un 100 Hanım Çeşmesi

  25.00TL

  İstanbullu Efsane Hanımlar’ın Dillerindeki Şarkılar 1895-1940

  10.00TL

  Dünden Bugüne Hanım Hattatlar

  50.00TL

  Eserleri, Fotoğrafları ve Aileleriyle Osmanlı Şeyhülislamları

  50.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul’un 100 Hayırsever Hanımefendisi

  25.00TL