İstanbul, basınımızın iki asra yaklaşan serüveninin merkezi konumunda bulunan şehir olmuştur. Gazeteler, yayınlandıkları dönemin siyasi, sosyal, ekonomik durumunu ve sanatsal-kültürel yönelimlerini anlamak açısından başvurulan önemli kaynak belge niteliğindedir. ... Devamı
25.00TL
18 Ocak Cuma günü Kargo’da

Ürün Açıklamaları

İstanbul’un 100’leri Serisi 61 

 

İstanbul, basınımızın iki asra yaklaşan serüveninin merkezi konumunda bulunan şehir olmuştur. Gazeteler, yayınlandıkları dönemin siyasi, sosyal, ekonomik durumunu ve sanatsal-kültürel yönelimlerini anlamak açısından başvurulan önemli kaynak belge niteliğindedir.

 

İstanbul’un 100 Gazetesi, II. Mahmud dönemindeki reform hareketleri kapsamında,1831’de ilk resmi gazete olarak yayınlanmaya başlayan Takvim-i Vekayi’den 1960’lara kadar, basın hayatının birbirinden değerli yüz gazetesini bir araya getiriyor.

 

Bu esnada da Tanzimat’tan Meşrutiyet dönemlerine, Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinden Cumhuriyet’e, yaşanan birçok hadiseyi gözler önüne serip dönemin önde gelen gazetecileri hakkında önemli bilgileri okuyucunun dikkatine sunuyor. 

 

İstanbul’un önde gelen ve etkili 100 gazetesini içeren bu çalışma, gerek ülkemizin gerekse İstanbul’un yakın dönemine gazeteler aracılığıyla ışık tutma amacını taşımaktadır. 

Ürün Özellikleri

Barkod Numarası 9786054595143
Dili Türkçe
Basım Yılı 2012
Basım Yeri İstanbul
Yazar Adı Haluk Perk, İsmail Günay Paksoy
Ebat 165x240
Sayfa Sayısı 146
Kağıt 1.Hamur
Kapak Şömizli Karton Kapak
Baskı Numarası 1
Basım Ayı Ekim

Taksit Koşulları


50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

İade Koşulları


Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


İade adresimiz:
İstanbul Kitapçısı Merkez
Tel:(0212) 558 11 26-27
Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

İlişkili Ürünler

İstanbul’un 100 Yayınevi

25.00TL

İstanbul’un 100 Süreli Yayını

25.00TL

İstanbul'un 100 Mizah Dergisi

25.00TL

En Son Gezdiğiniz Ürünler

İstanbul’un 100 Gazetesi

25.00TL