İstanbul Şifahaneleri, Karşılıksız Hizmetin Muhteşem Abideleri

  Eser, Osmanlı döneminde kimsesiz ve muhtaç hastalara verilen sağlık hizmetlerini, zengin bilgi, belge ve görsel malzemeyle birlikte sunuyor. ... Devamı
  70.00TL
  18 Ocak Cuma günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  İstanbul Şifahaneleri, Karşılıksız Hizmetin Muhteşem Abideleri, The Şifahanes Of İstanbul

   
  Karşılıksız Hizmetin Muhteşem Abideleri İstanbul Şifahaneleri isimli kitap, tarih boyunca birçok isimle anılan Türkçe’de "şifa evi", "şifa yurdu", "şifa kapısı" olarak adlandırılan, Osmanlı’da “darüşşifa” denilen sağlık kuruluşlarını içermektedir. 

  Eser, Osmanlı döneminde kimsesiz ve muhtaç hastalara verilen sağlık hizmetlerini, zengin bilgi, belge ve görsel malzemeyle birlikte sunuyor.
   
  Kitapta, hiçbir karşılık beklemeden halka sağlık hizmeti veren İstanbul şifahaneleri, kuruluş amacından, mimari yapısına, hekimlerin teşhis ve tedavi yöntemlerinden süreç içinde geçirdikleri aşamalara kadar belgelere dayalı olarak ayrıntılı bilgilerle anlatılıyor.
   
  Fotoğraflar: Fatma- Orhan DURGUT ,Gülnur Kılıç 
   
   
  Yazılar: Prof Dr. Ayten Altıntaş (Tıp Tarihi), Prof Dr.Nil Sarı (Tıp Tarihi), Doç. Dr. Adnan Ataç (Tıp Tarihi), Doç. Dr. Canan Cimilli (Arkeoloji , Sanat Tarihi), Doç. Dr. Nuran Kara Pilehvarian (Mimarlık Tarihi), Doç. Dr. Saim Ayyüz (Bilim Tarihi),Abdullah Kılıç (Araştırmacı,Kültür Tarihi),Süleyman Zeki Bağlan (Kültür Tarihi)
   
   

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9789944370967
  Dili Türkçe-İngilizce
  Basım Yılı 2009
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Kolektif
  Ebat 240x290
  Sayfa Sayısı 208
  Kağıt Kuşe
  Kapak Şömizli, Ciltli
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Haziran

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  Musiki Şifa

  8.00TL

  Lape Hastanesi 1858-2008

  50.00TL

  İstanbul’un 100 Vakfı

  25.00TL

  Girift

  10.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul Şifahaneleri, Karşılıksız Hizmetin Muhteşem Abideleri

  70.00TL