Çanakkale Savaşı’nın bambaşka yönlerini de keşfediyor tarihçiler, araştırmacılar. Hem de bir asır öncesine ait, bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış belgeler ışığında. İşte o belgelerden bazıları… Çanakkale 1915 Vatikan Gizli Arşiv Belgeleri Işığında Frank Coffee Vak’ası adlı çalışma ile savaşın insani yönü ile karşılaşıyoruz…. ... Devamı
30.00TL
18 Ocak Cuma günü Kargo’da

Ürün Açıklamaları

Çanakkale 1915 Vatikan Gizli Arşiv Belgeleri Işığında Frank Coffee Vak'ası

Çanakkale, Birinci Dünya Savaşı’nın belki de en etkileyici cephesiydi. Sonuçlarıyla harbin geleceğini şekillendiren, birçok ünlü komutanı tarih sahnesine sokan; rejimlerin yıkılmasına, haritaların değişmesine, dünyanın yeniden biçimlenmesine doğrudan etkisi olan Çanakkale Savaşı tarihe birçok yönüyle geçti. 


Şimdi, Çanakkale Savaşı’nın bambaşka yönlerini de keşfediyor tarihçiler, araştırmacılar. Hem de bir asır öncesine ait, bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış belgeler ışığında. İşte o belgelerden bazıları… Çanakkale 1915 Vatikan Gizli Arşiv Belgeleri Işığında Frank Coffee Vak’ası adlı çalışma ile savaşın insani yönü ile karşılaşıyoruz…. 

Çanakkale Savaşı’nı yakından takip eden Papalık ile İstanbul Temsilcisi Monsenyör Dolci arasındaki yazışmalar; kayıp asker ailelerinin, ölen yakınlarının mezarları hakkında bilgi edinmek için Papa 15. Benoit’e başvurmasıyla hız kazanıyor. 

Harp, en sıcak haliyle devam ederken, Harbiye Nazırı Enver Paşa, mezarlara gereken saygının gösterilmesi için generallerine emir veriyor, kimi zaman ise bizzat devreye giriyor. Bir yandan da İngiltere, Fransa ve Avusturalya’dan, gözü yaşlı ailelerden gelen talepler istikametinde mezar aramaları başlıyor. Bütün bu mektuplaşma ve yazışma trafiği içinde genç bir Anzak teğmenin hikâyesi dikkat çekiyor: Frank Matthew Coffee. Savaşın hem acı, hem de insanî yönlerini sinematografik bir tatla anlatıyor.

Ürün Özellikleri

Barkod Numarası 9786054595945
Dili Türkçe
Basım Yılı 2014
Basım Yeri İstanbul
Yazar Adı Rinaldo Marmara, Bülent Günal
Ebat 165x240
Sayfa Sayısı 267
Kağıt 1.Hamur
Kapak Karton
Baskı Numarası 1
Basım Ayı Kasım

Taksit Koşulları


50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

İade Koşulları


Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


İade adresimiz:
İstanbul Kitapçısı Merkez
Tel:(0212) 558 11 26-27
Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

En Son Gezdiğiniz Ürünler

Çanakkale 1915

30.00TL