Türk Sanatları

Dünya tarihinde ilk izlerine Anadolu toprakları üzerinde rastlanan seramik, zamanla insanlar tarafından kendini ifade etmenin en güçlü enstrumanlarından biri haline gelmiştir. Bu materyalin bugün bir sanat dalına isim vermiş olması da toplumsal ve sanatsa...devamı

İndirimli Fiyatı: 
60 TL. 
Liste Fıyatı : 75 TL. %20 İndirim
Ürün Satışta. Temin Süresi:1 Gün

   % 20
 İndirim

 
  Dünya tarihinde ilk izlerine Anadolu toprakları üzerinde rastlanan seramik, zamanla insanlar tarafından kendini ifade etmenin en güçlü enstrumanlarından biri haline gelmiştir. Bu materyalin bugün bir sanat dalına isim vermiş olması da toplumsal ve sanatsal bir anlatım dili olarak gelişmeyi başarmış olmasının delilidir.

  Anadolu uygarlıklarından itibaren izini sürdüğümüz seramik sanatı, önce Selçuklularla, daha sonra Osmanlı medeniyetiyle farklı ufuklar yakalamıştır. Öyle ki, ilkel günlük eşyalardan bugün evrensel bir şöhrete sahip olan İznik çinilerine ulaşan tekâmül çizgisi hayranlık uyandırıcıdır.

  Kitapta seramik, tarihinden bir sanat dalı olarak ortaya çıkmasına, kullanım alanlarından yapım süreci ve tekniklerine kadar geniş bir şekilde ele alınmıştır.

  
Yazar : Yay.Haz.Fatma Yücel Ayık
Yayıncı : İBB KÜLTÜR A.Ş. YAYINLARI
Konu : SANAT 
Sayfa : 275
Ebat : 235 X 330
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2016
Barkod-ISBN : 9786059132947
Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]

Bu Ürünün QR Kodu:
0
0