İstanbul'un 100 Türbesi

İstanbul’un 100’leri Serisi- 70
İstanbul’un 100 Türbesi adlı kitabımızda yer alan türbeler Sur içi (Fatih), Eyüp, Beyoğlu-Beşiktaş ve Üsküdar olmak üzere dört başlık altında toplanmıştır. Bu başlıklar altında İstanbul’da iz bırakmış devlet adamlar...devamı

İndirimli Fiyatı: 
20 TL. 
Liste Fıyatı : 25 TL. %20 İndirim
Ürün Satışta. Temin Süresi:1 Gün

   % 20
 İndirim

 
  İstanbul’un 100’leri Serisi- 70

  İstanbul’un 100 Türbesi adlı kitabımızda yer alan türbeler Sur içi (Fatih), Eyüp, Beyoğlu-Beşiktaş ve Üsküdar olmak üzere dört başlık altında toplanmıştır. Bu başlıklar altında İstanbul’da iz bırakmış devlet adamları ile tasavvufi yaşantıya katkıda bulunmuş kişilerin kendileri ve türbeleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca bu mirasımızın sonraki nesillere aktarılması için yapılan restorasyon çalışmaları hakkında da bilgilere yer verilmektedir.

  İstanbul’da bulunan beş yüzü aşkın türbeden seçtiklerimiz arasında, İstanbul’un muhasarası sırasında şehid olan Ebû Eyyûb el-Ensari türbesini, İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmed türbesini, kanunlara bağlılığıyla bilinen Kanuni Sultan Süleyman türbesini, İstanbul’a çok sayıda vakıf eser bırakan Hürrem Sultan türbesini, mimaride yeni bir çığır açan Mimar Sinan türbesini, İznik çinileriyle bezenmiş I. Ahmed türbesini, Vefa semtinin isim babası olan Ebûl Vefâ Hazretlerinin türbesini, İstanbul velilerinden Aziz Mahmud Hüdai türbesini, Osmanlı’nın fetihlerinde öncülük etmiş dervişlerden Karaca Ahmed Sultan’ın türbesini ve İstanbul’da iz bırakmış kişilerin türbeleri ve hayatları hakkında önemli bilgileri bulacaksınız.

  
Yazar : Celil Civan
Yayıncı : İBB KÜLTÜR A.Ş. YAYINLARI
Konu : İSTANBUL'UN YÜZLERİ MİMARİ
Sayfa : 189
Ebat : 165 X 240
Basım Yeri : İst
Basım Tarihi : 2013
Barkod-ISBN : 9786054595419
Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]

Bu Ürünün QR Kodu:
MİMARİ
0
0
0