İstanbul'un 100 Geleneksel Sanatçısı

İstanbul’un 100’leri Serisi- 72

İstanbul medeniyetlerin başkenti olduğu gibi sanatın da başkentidir. Geleneksel sanat dallarının birçoğu İstanbul’da yeni bir mana, yeni bir şekil ve yeni bir ruh kazanmıştır. Denge, huzur ve barış ifade eden bu...devamı

İndirimli Fiyatı: 
20 TL. 
Liste Fıyatı : 25 TL. %20 İndirim
Ürün Satışta. Temin Süresi:1 Gün

   % 20
 İndirim

 
  İstanbul’un 100’leri Serisi- 72


  İstanbul medeniyetlerin başkenti olduğu gibi sanatın da başkentidir. Geleneksel sanat dallarının birçoğu İstanbul’da yeni bir mana, yeni bir şekil ve yeni bir ruh kazanmıştır. Denge, huzur ve barış ifade eden bu sanat anlayışı şehre adeta damgasını vurmuştur. İstanbul; seslerin, renklerin, şekillerin ve biçimlerin hem zengin ve ölçülü hem de güçlü ve kusursuz bir ahenge dönüştüğü bir şehir olmuştur. İstanbul bunu en çok, şehri daha da güzelleştiren sanatçılara borçludur.

  İstanbul’un seçkin sanatçılarına hasredilen İstanbul’un 100 Geleneksel Sanatçısı kitabında; hat, tezhip, minyatür, katı’, ebru, cilt, kalemişi, sedef-ahşap, çini ve tespih olmak üzere geleneksel sanat dallarımızda eserler veren, ekol ve gelenek oluşturan ve bu sanat dallarının günümüze intikalinde çabalar sarf eden sanatçılara yer verildi. Böylece kitapta yer alan sanatçıların hayatı, eğitimi, hocaları, sanatsal yaklaşımları ve önemli eserleri hakkında derli toplu bilgilere kolaylıkla erişme imkânı sunuldu.
Yazar : Ayşe Yivlik Neftçi
Yayıncı : İBB KÜLTÜR A.Ş. YAYINLARI
Konu : İSTANBUL'UN YÜZLERİ EBRU MİNYATÜR
Sayfa : 169
Ebat : 165 X 240
Basım Yeri : İst
Basım Tarihi : 2013
Barkod-ISBN : 9786054595440
Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]

Bu Ürünün QR Kodu:
EBRU MİNYATÜR
0
0