İstanbul'un 100 Âdeti

İstanbul’un 100’leri Serisi- 71
İstanbul; âdet, gelenek ve görenek bakımından derin tarihi ve kültürel birikiminin içerisinde oluşan hayli zengin bir yaşantının sahibidir. Şehrin kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış oluşu, birçok kültürün kavşa...devamı

İndirimli Fiyatı: 
20 TL. 
Liste Fıyatı : 25 TL. %20 İndirim
Ürün Satışta. Temin Süresi:1 Gün

   % 20
 İndirim

 
  İstanbul’un 100’leri Serisi- 71

  İstanbul; âdet, gelenek ve görenek bakımından derin tarihi ve kültürel birikiminin içerisinde oluşan hayli zengin bir yaşantının sahibidir. Şehrin kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış oluşu, birçok kültürün kavşak noktasında bulunuşu ve tarihi boyunca farklılıkların bir arada yaşadığı ve sıklıkla buluştuğu bir merkez oluşu göz önüne alındığında âdetlerinin zenginliği daha iyi anlaşılacaktır.

  İstanbul sakinlerinin yaşarken var ettikleri âdetler, şehrin gizem dolu bir başka yanını daha ele vermektedir. İstanbul’u tanımak isteyenler için bu âdetlerin köklerine vakıf olmak, kültürel geçmişin izini sürmek anlamına da gelecektir. İstanbul’un kadim zamanlardan bugüne var olan serüveni, denizleri besleyen velut ırmaklar gibi yıllar yılı şehrin kültürünü, sanatını, estetiğini, algısını ve burada yaşayan insanların gündelik hayatını beslemiştir.
Yazar : Uğur Aktaş
Yayıncı : İBB KÜLTÜR A.Ş. YAYINLARI
Konu : İSTANBUL'UN YÜZLERİ 
Sayfa : 149
Ebat : 165 X 240
Basım Yeri : İst
Basım Tarihi : 2013
Barkod-ISBN : 9786054595433
Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]

Bu Ürünün QR Kodu:
0
0
0